חיפוש

ניחוח של פעם- במראה מודרני, הבריכה של ישראל

עיצוב וביצוע: סנפירים- חוות גידול דגי נוי

על הבריכה: בריכה דו מפלסית, מלבנית, בנפח של כ- 4 מ”ק. מתוחמת ע”י בלוק אמריקאי ומחופה בבטון קל. המים נעים ע”י משאבה בקצב 11 מק”ש המחוברת לאזור סינון WETLAND ובמקביל (הפנייה לפי רצון הלקוח), לפילטר לחץ מתקדם Green Reset 60 של חברת SICCE. הפילטר מצויד בשתי נורות UVC בעוצמה של 20W כ”א ובמנגנון ניקוי עצמי ללא פתיחה. משאבה נוספת בעוצמה נמוכה (2 מק”ש LAGUNA) מפעילה את המפל הצידי שעתיים-שלוש ביום (ניתן לכיוון ע”י הלקוח). מצוף פיתוי אידוי, משלים באופן אוטומטי את המים המתאדים. הבריכה מוארת בשעות הרצויות ע”י סט של 3 פנסים במתח נמוך של חברת OASE.

קצת על ‘ישראל’ והשיקולים העיצוביים: ישראל הוא אדם מעניין במיוחד. מדובר בבחור לא צעיר ששם לב לפרטי הפרטים ומקפיד לשמור עליהם. עם יכולת טכנית נהדרת, חריצות ועיין בוחנת, הבנו שישראל מחפש לא רק בריכה שתיראה נהדר, אלא גם מערכות תומכות, אמינות במיוחד אשר, ישאירו את הבריכה מדהימה לאורך זמן- במינימום עבודה ומקסימום שקט נפשי.

המפגש הראשוני בוצע בביתו של ישראל ורעייתו. זוהי וילה ותיקה, אך שמורה היטב, בזכות הקפדתו של ישראל. השטח המיועד לבריכה ניצב ממש בחזית הבית, נראה משער הכניסה הצמוד וגם מפתח דלת הבית המוגבה מעליו. בשל הבדלי הגבהים והעובדה כי הבריכה נראית בעיקר מכיוון השביל הישר המוביל לבית, בחרנו לעבוד עם בריכה דו מפלסית ותחומה בבלוקים. הבית כולו מוקף גינה יפה, אותה ישראל מקפיד לטפח בעצמו. גם בבניית הבריכה, ברור היה, שעלינו לשלב צמחיה רבה וטבעית כדי לספק את אהבתו של ישראל ובמקביל ליצור קשר בין הבריכה לשאר הגינה. המראה הוותיק והמיושב של הבית, כיוון אותנו לעבודה עם “בלוק אמריקה”. זהו בלוק עם נוכחות מרשימה מאוד (רחב וכבד עם גרגור גס בצדדיו), המסוגל ‘לדבר’ מצד אחד עם קווים ישרים ומראה סמי-מודרני, ומן הצד השני, אינו זר לצמחיה ויוצר איתה קונטרסט נהדר של צבע ומרקם.

כדי ליצור עניין בבריכה מצד הנכנסים מבעד לשער הבית, בנינו מפל סכין ישר, בגובה נמוך, היוצר אפקט נפילה, אך לא חזק מדי. מן העבר השני, היוצאים מדלת הבית והשוהים במטבח שבתוך הבית, פוגשים מפל אקורדיון המופעל רק מספר שעות ביום וכך, אינו מפריע לשכנים ואינו צובר ירוקת. תאורה תת מימית איכותית, מאירה בשלושה זרקורים עדינים באור לבן חם את המפלים ואת הבריכה ובכך משלימה את התמונה גם בשעות החושך.

מערכת הסינון: כדי ליצור מערכת סינון שתצריך מישראל מינימום התעסקות, השתמשנו בחפיפה שבין מערכת סינון עוצמתית וקלה ביותר לניקוי (פילטר לחץ מכני מתקדם), לבין אזור סינון מוגבה המבוצע באמצעות בקטריות ושורשי הצמחים בשיטת ה Phyto-filtration. למעשה, כדי לצמצם את השטח הכולל של ה WETLAND מחד ולשפר את הסינון מאידך, יש ללקוח אפשרות לווסת בעצמו את זרימת המים למערכת הסינון המכנית או הביולוגית.

צמחים ודגים: הבריכה העליונה מוגדרת כ- WETLAND ולכן מכילה צמחים בגבהים שונים המשמשים לספיחת פסולת אורגנית מכל שכבות המצע. בניהם: חרבות אמזונס, אוזני פיל וצמחים משתרעים כדוגמת מריופלום. הבריכה התחתונה תחת שמש רב שעות היום ובה שילבנו דגים ממשפחת הקומט והשלייר, השוחים בשמחה בין שושנות. עוד שילבנו בבריכה התחתונה צמח פונטודריה גבוה אחד, ה ‘שובר’ את המראה הפלאנרי המונוטוני של הנימפאות. הצמחים בבריכה התחתונה, משמשים גם כמסתור עבור הדגים, כנגד טורפים וכמחסה מהשמש החזקה המאירה את הבריכה בימים החמים.

כמה מילים על החוויה המשותפת עם ישראל: היה תענוג לפגוש אנשים כל כך נעימים. ההקפדה על פרטי הפרטים והשאלות הטכניות, הובילו לכך שלא רק שהבריכה נבנתה באופן מושלם, אלא גם שהתחזוקה שלה נעשית ע”י ישראל באופן מיטבי. כך, הבריכה נראית נהדר ושומרת על יציבות גם זמן רב לאחר שסיימנו להקימה. תודה לישראל ורעייתו על אירוח מושלם (עוגת גבינה כזאת, לא טעמנו מימינו).

פרויקטים נוספים

0
העגלה שלך

הרשמו לניוזלטר שלנו