חיפוש

כל מה שרציתם לדעת על דגי קרב ולא העזתם לשאול

דגי קרב סיאמיים – Betta Fish, הם אחת הבחירות הפופולריות ביותר בקרב חובבי הדגים. מדובר בדגים מרשימים עם אופי ייחודי שכיף לצפות בהם. גם אנו בחווה אוהבים מאוד את דגי הקרב, ולפיכך, דואגים לייבא מופעים איכותיים במיוחד, מספר פעמים בשנה, בעיקר מתאילנד, ארץ מוצאם. בעבר נהגו לגדל את דגי הקרב הססגוניים בתוך שדות אורז, אולם היום, הגידול נעשה בפיקוח קפדני, תוך ניסיון לבצע הכלאות גנטיות בעלות תוצאות מרהיבות. לטובת כל מי שמגדל את הדג הססגוני והמרשים הזה או לכל מי שמתלבט אם לרכוש אחד, לפניכם מידע המקיף את רוב הפרמטרים החשובים שיש לדעת בנוגע להחזקה של "חבר סיאמי" אצלכם בבית.

קרא עוד »

איך דגים יכולים לעזור לנו לנצח?

אנחנו במלחמה! די במילים הללו כדי להתחיל לחוש אי נעימות בגוף, דפיקות לב מואצות ולחץ. חלקנו מגויסים למילואים, חלקנו מנסים להיות פעילים ולסייע בעורף וחלקנו נאלצים לשהות זמן רב בבית או אפילו נאלצים לחיות הרחק ממנו. כך או כך, לא פשוט לרובנו. בזמנים כאלה, מומלץ להתחבר למה שעושה לנו טוב. למה שמחייה אותנו. למה שגורם לנו לפעול ולחוש מועילים ומשמעותיים. גידול בע״ח בכלל ודגי נוי בפרט, עשויים לסייע לנו בכך.

קרא עוד »

במזל דגים – סגולות ואמונות הקשורות לאקווריומים ובריכות נוי

מפגש עם קהל לקוחות רב ומגוון, מאפשר לנו חשיפה למגוון מסורות ואמונות הנוגעות בדגים ובמים. הפעם, לכבוד חגי תשרי, החלטנו לחרוג ממנהגנו, ולכתוב על אמונות, למרות שנושא זה, רחוק מאוד מההתמחות שלנו. ישנם קוראים אשר יתייחסו לכתוב, כסיפורי פולקלור או אמונות תפלות, אך אחרים יתייחסו לדברים כאל אמת גמורה ואף יוכלו לתבל בסיפורים ועדויות שונות, הנוגעים למקרים ספציפיים אשר שמעו עליהם, או נוכחו בהם בעצמם. כך או כך, נקווה שתהנו מהקריאה ותשמרו על מחשבה פתוחה.

קרא עוד »

הקיץ כאן, העדר חמצן בבריכת הנוי!

במיוחד כאשר הטמפ' בחוץ עולות, מתקיימים מספר תהליכים המפחיתים באופן משמעותי את כמות החמצן במי בריכת הנוי ותוך כך מסכנים באופן משמעותי את בריאות הדגים שלנו. במאמר זה, התעמקנו בגורמים, ההשפעות, אמצעי המניעה והפתרונות לבעיה קריטית זו, תוך התמקדות בהבנת החשיבות של שמירה על מאזן החמצן בבריכות. שילבנו לכם גם קישורים למוצרים ממשיים אשר יסייעו לכם לשמור על הדגים.

קרא עוד »

צמחים צפים באקווריום ובבריכת הנוי

צמחים צפים זוכים ליחס אמביוולנטי בקרב בעלי בריכות הנוי והאקווריומים. יש שיאמרו כי כיסוי מסיבי של צמחים צפים בבריכה, מסתיר את הדגים. אחרים, דווקא אוהבים את המראה הירוק המזכיר ביצה שנראה כאילו נלקחה הישר מאזורים מבודדים במזרח אסיה. באקווריום, התלונה המרכזית היא כי צמחים אלה מתפשטים במהירות וחוסמים בקלות את חדירת האור למים. כך, הם יוצרים תחרות לא הוגנת עם צמחיה אחרת, אשר אינה מקבלת די אור. האם מדובר במטרד או ברכה? ננסה לברר.

קרא עוד »
0
העגלה שלך

הרשמו לניוזלטר שלנו